Opublikowano

Fotowoltaika w Warszawie coraz popularniejsza

Coraz więcej osób interesuje się odnawialnymi źródłami energii, dzięki którym możliwe jest produkowanie darmowej energii. Można pozyskać ją chociażby z promieniowania słonecznego. Fotowoltaika ma wielu zwolenników ze względu na liczne zalety. Jako że dostępne są programy rządowe oferujące możliwość uzyskania dotacji na OZE, liczba inwestorów rośnie z roku na rok. Warto poznać korzyści płynące z posiadania własnej instalacji PV.

Fotowoltaika w Warszawie – powody dla których warto w nią zainwestować

Fotowoltaika w Warszawie (https://www.innogy.pl/pl/dla-domu/obsluga-i-pomoc/instalacje-fotowoltaiczne) jest coraz popularniejsza ze względu na możliwość wykorzystywania do własnych celów odnawialnych źródeł energii. Promieniowanie słoneczne dostępne jest przez cały rok i to całkowicie za darmo. Wystarczy ponieść koszty jednorazowej inwestycji w instalację fotowoltaiczną, aby móc korzystać z jej możliwości przez długie lata. Jest to skuteczny sposób na niższe rachunki za prąd. Każdego roku trzeba liczyć się z możliwością pojawienia się mniejszych lub większych podwyżek za energię elektryczną. Posiadając przydomową minielektrownię fotowoltaiczną, molwie jest uniezależnienie się od wahań na rynku energii i od sprzedawców prądu. Jest to długoletnia inwestycja, która w przypadku dofinansowania, ulgi podatkowej i kredytu preferencyjnego zwraca się bardzo szybko. Jest to rozwiązanie ekologiczne, czyli przyjazne dla środowiska. Panele fotowoltaiczne mają nieemisyjny charakter, czyli nie generują żadnych zanieczyszczeń do atmosfery. W kraju borykających się z tak dużym problemem smogu korzystanie z odnawialnych źródeł energii niezwykle ważne jest niezwykle istotnym narzędziem w walce z redukcją emisji spalin.

Co jeszcze przemawia za zieloną energią?

Instalacja fotowoltaiczna jest niezawodna, bezobsługowa i objęta kilkudziesięcioletnią gwarancja. Działa ona przez cały rok, od świtu do zmierzchu. W okresie wzmożonego promieniowania słonecznego możliwe jest wygenerowanie nadwyżek energii elektrycznej, którą można przekazać do sieci elektroenergetycznej, czerpiąc z tego dodatkowe korzyści. Część wyprodukowanej energii można przekazać do sieci, po czym odzyskać ją w okresie mniejszej wydajności instalacji PV, czyli podczas zimowych i pochmurnych dni. Zwrot z inwestycji jest gwarantowany już po kilku latach. Trwałość instalacji fotowoltaicznej szacuje się na ponad 30 lat.