Każdy dom i każde mieszkanie, które podłączone jest do ogólnej sieci energetycznej, posiada zamontowany licznik prądu. Okazuje się bowiem, że to właśnie na podstawie danych z urządzenia, dokonywane jest miesięczne rozliczenie z zakładem energetycznym. Warto jednak pamiętać o tym, że licznik prądu jest przypisany do konkretnego nazwiska właściciela nieruchomości i to do niego zaadresowane są wszelakie faktury. Jednak czy przepisanie licznika prądu po śmierci jest konieczne?
Przepisanie licznika prądu po śmierci właściciela – dlaczego warto to zrobić?
Przepisanie licznika prądu może być dla wielu z nas kwestią mocno dyskusyjną. Okazuje się bowiem, że jest to jedna z kwestii formalnych, której nikt z nas nie lubi załatwiać. Warto jednak zauważyć, że licznik prądu jest podstawą do tego, by rozliczać się z konkretnym zakładem energetycznym. To właśnie on rejestruje ilość – kW – zużytej przez nasze gospodarstwo energii elektrycznej.
Jeśli więc jesteśmy spadkobiercami danej nieruchomości, wówczas przepisanie licznika prądu (więcej na E.ON) jest obowiązkiem, z którego powinniśmy się wywiązać. Dlaczego? Przede wszystkim po to, by dostawać imienne faktury i uniknąć problemów przy rozliczeniach z zakładem energetycznym. Przepisanie licznika prądu na swoje nazwisko, po śmierci właściciela nieruchomości nie jest żmudnym i skomplikowanym procesem, a jego dopełnienie zajmie nam nie więcej niż około 15 minut. W ten prosty sposób zapewnimy sobie ciągłe i bezproblemowe rozliczenia z danym zakładem energetycznym.
Przepisanie licznika prądu po śmierci właściciela – jak zrobić to szybko i skutecznie?
Najprostszym sposobem na to, by przepisać licznik prądu po śmierci właściciela, jest wypełnienie prostego formularza w wersji elektronicznej. Wówczas nie musimy nawet wychodzić z domu, a dopełnienie tej formalności zajmie nam jedynie kilka minut. W pierwszej kolejności, by przepisać licznik prądu, należy przejść do witryny danego zakładu energetycznego i wybrać usługę, jaką jest „przepisanie licznika prądu po śmierci”. Wypełniając formularz potwierdzimy przepisanie licznika, a zakład powiadomi nas o tym drogą mailową lub wysyłając list potwierdzający.