Opublikowano

Taryfy prądu – które są najpopularniejsze w naszym kraju?

Taryfy prądu - które są najpopularniejsze w naszym kraju

Każdy odbiorca prądu w naszym kraju musi rozliczać się z dostawcą energii elektrycznej. Oczywiście cały ten proces następuje na jasnych i określonych zasadach. Ustalanie sposobu rozliczeń odbywa się poprzez wybranie odpowiedniej taryfy rozliczeniowej. Oczywiście w naszym kraju u dostawców energii elektrycznej spotkamy się z różnorodnymi taryfami prądu i każda dopuszcza wykonanie niezbędnych rozliczeń na określonych warunkach i zasadach. Wobec tego, jakie taryfy prądu są najpopularniejsze w naszym kraju?

Taryfa G11 – wybór większości Polaków

Taryfy prądu od E.ON są oczywiście maksymalnie zróżnicowane, jednak większość prywatnych odbiorców w naszym kraju wyjątkowo upodobało sobie taryfę G11. Czym ona się charakteryzuje? Otóż taryfy prądu posiadają w nazwach zaszyfrowane znaczenie, które pomoże je lepiej zrozumieć. Taryfa G11 jest więc taryfą, która dedykowana jest prywatnym odbiorcom prądu, a konkretniej gospodarstwom domowym. Dodatkowo zgodnie z jej założeniami, odbiorcy prądu mogą korzystać z energii elektrycznej o maksymalnej mocy 40 kW, zaś sam prąd rozliczany jest z uwzględnieniem jednej strefy. Co to oznacza w praktyce? Otóż taryfy prądu G11 oferują dostęp do stałych cen prądu, bez względu na to ile go zużyjemy, a także, w jakiej porze i w jakie dni będziemy z niego najwięcej korzystać. Z pewnością stałe ceny prądu wyjątkowo przekonały miliony Polaków.

taryfy prądu dostarczające prąd

Taryfa G12 – druga, najpopularniejsza taryfa prądu w naszym kraju

Taryfy prądu, które są niezwykle popularne w naszym kraju to także taryfa G12. Tak naprawdę można powiedzieć, że od taryfy G11 różni ją jedynie ilość stref, w jakich rozliczany jest prąd. Okazuje się, że cyferka 2 w nazwie taryfy odnosi się do innych stawek prądu w dzień oraz w nocy. Mówiąc prościej, nocą i wieczorami będziemy mogli korzystać ze znacznie tańszego prądu niż w ciągu dnia. Z pewnością jest to dobre rozwiązanie dla „nocnych marków”, co sprawiło, że taryfa G12 stała się drugą, najchętniej wybieraną w Polsce.